Top cuvaonica za decu nis Secrets
Top cuvaonica za decu nis Secrets
Blog Article
Ono po čemu se “drop-in childcare” koncept razlikuje od vrtića, obdaništa, produženog boravka i igraonica jeste mogućnost ostavljanja deteta ili dece na čuvanje u bilo kom periodu dana i to svim danima od nine do 22h, bez prethodnog zakazivanja termina i bez obaveze za mesečnim upisom.
U karton se unose i podaci o eventualnim alergijama ili specifičnim potrebama deteta, kako bi se obezbedila maksimalna bezbednost tokom boravka.
Zbog nedostatka stručnog kadra kao što su diplomirani vaspitači ili medicinske sestre, roditelji često nemaju izbora pa za čuvanje dece budu prinuđeni da izaberu nekog kandidata po preporuci iako nije stručno lice.
A ako nam ovde ostaviš svoj e-mail, redovno ćemo te obaveštavati o svim aktuelnim dešavanjima, aktivnostima i novitetima za klince.
Detalje o prvobitnom nacrtu izmena ovog zakona i zaključkom nakon sprovedene javne rasprave pogledajte OVDE na sajtu Ministarstva za brigu o porodici.
Prema tome, savremeni roditelji nemaju neke posebne želje, oni su samo roditelji koji moraju da organizuju kako svoje tako i vreme svog deteta, u skladu sa obavezama i ritmom koji nameće 21. vek.
Svaki set kada vam je neophodno, budite slobodni da dovedete vaše dete kod nas jer prethodni mesečni upis i zakazivanje termina nisu potrebni.
Još jedna prednost ovog koncepta je to što smo otvoreni svim danima kao i vikendom i “pokrivamo” poslepodnevne cuvaonica nis i večernje sate (do 22h) koje ne pokriva ni jedna druga obrazovna ili druga ustanova za decu.
- Ideja se stvorila sama od sebe, budući da sam majka dvoje dece i da vrlo dobro znam koliko roditelji imaju obaveza. Savremeni život je takav da se radi od jutra do mraka, često iskrsnu neke nepredviđene obaveze, a kako bake i deke i dalje aktivno rade, u Subotici nemamo gde da ostavimo decu, da nam ih na ta dva-tri sata neko pričuva - kaže Darina
Nije uobičajena praksa kod nas da porodice odaberu ženu preko oglasa za posao, bez obzira što oglasi žena za čuvanje dece u Beogradu postoje dugi niz godina.
Kada angažujete ženu koja čuva dete po potrebi, računajte na to da se čuvanje dece naplaćuje po satu, a oscilacije u cenama su velike i mogu da variraju od 450 dinara do 750 dinara po satu (i po detetu).
Sa druge strane, bejbisiterka nema te vrste obaveza. Samo na osnovu značenja engleske reči babysitting– čuvanje bebe ili deteta, može se zaključiti koje su njene obaveze.
Pored toga što su dadilje uglavnom žene koje su full time zaposlene da brinu o detetu, dadilja ima obavezu da sa detetom radi i da ga edukuje, i da shodno uzrastu, razvija i usavršava sa detetom njegove sposobnosti– bilo da je u pitanju učenje o prirodi i životinjama, odvikavanje od cucle, privikavanje na nošu i skidanje pelena, obuvanje ili samostalno hranjenje…
Prema tome, savremeni roditelji nemaju neke posebne želje, oni su samo roditelji koji moraju da organizuju kako svoje tako i vreme svog deteta, u skladu sa obavezama i ritmom koji identifyće 21. vek.